پیام تسلیت مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت قشم به مناسبت شهادت رئیس جمهور و همراهان ( خرداد 1403 )

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
با اندوه و تاسف فراوان
شهادت جانسوز و تالم بار حضرت آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور محبوب مردمی و عالم مجاهد و همراهان سرافراز ایشان، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، دکتر حسین امیرعبداللهیان و دکتر مالک رحمتی را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج ا…)، مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران اسلامی و همکاران خدوم در گروه اویک تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه حضرت احدیت برای این شهیدان والامقام علودرجات و برای ملت شریف ایران صبر و اجر عظیم مسألت می نمایم.
مهدی هرج
مدیر عامل
شرکت سرمایه‌گذاری نفت قشم

آئین تودیع و معارفه اعضاء هیئت مدیره ( تیر 1402 )

مراسم تقدیر و تجلیل از تلاشها و زحمات آقای مهندس حیان و معارفه جناب آقای مهندس نصیری به عنوان عضو جدید هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری نفت قشم در تاریخ 24 تیر 1402 در محل دفتر مرکزی شرکت نفت قشم برگزار گردید.

جلسه با تلاوت آیات کلام الله مجید آغاز گردید و پس از آن جناب آقای مهندس مقدمی زاد ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در سال اخیر از همکاری و زحمات جناب آقای مهندس حیان تقدیر و تشکر کردند. همچنین ایشان بیان کردند پس از اطمینان از اتمام بخش مخازن فاز دوم، توجه و تمرکز بیشتر به اجرای بخش دریایی پروژه با تامین مالی آن بخش با توجه به الزام قراردادی نیز در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه آقای مهندس نصیری،مدیرعامل اسبق شرکت فراسکوی عسلویه ضمن ابراز تشکر از اعتمادی که به ایشان شده، اذعان نمودند سعی خواهد شد که با کمک سایر اعضای هیأت مدیره تمام توان مجموعه در راستای پیشبرد اهداف سهامداران به کار گرفته شود.

پس از آن آقای مهندس مهدی هرج مدیر عامل شرکت پس از ارائه گزارش مختصری از تاریخچه شرکت و پیشرفت های حاصل شده در طول سالهای اخیر بالاخص درتکمیل مخازن، از زحمات و همراهی آقای مهندس حیان در این دوران و همراهی ایشان با تیم اجرایی و مدیریتی شرکت تقدیر و تشکر نمودند.

اهدای خون به بیماران نیازمند توسط کارکنان فعال در پایانه نفتی قشم ( بهمن 1401 )

با توجه به فراخوان سازمان انتقال خون کشور مبنی بر کاهش ذخایر بانک خون و ضرورت تامین این فرآورده حیاتی و همسو با عمل به مسئولیت‏های اجتماعی، این اقدام خدا پسندانه با مشارکت پرسنل شرکت سرمایه‏ گذاری نفت قشم و پیمانکاران فعال در پایانه نفتی قشم با همکاری تیم سیار سازمان انتقال خون استان هرمزگان در ساختمان بهداری پایانه نفتی قشم در مورخ 12 بهمن ماه سال 1401 در محیطی کاملا بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‏های مرتبط انجام گردید.

گفتنی است این اقدام خداپسندانه در راستای مصوبات کمیته مسئولیت اجتماعی شرکت برای چندمین دوره متوالی و با توجه به نیاز مبرم بیماران نیازمند به فرآورده های خونی انجام می‏گردد.

دومین نمایشگاه و همایش معرفی فرصت های سرمایه‌گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی‌های تجدیدپذیر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور ( بهمن 1401 )

رویداد “معرفی فرصت های سرمایه‌گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی‌های تجدید پذیر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور”  با هدف ایجاد رابطه تکمیلی بین این صنایع با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و ضرورت تقویت این تعاملات از 3 لغایت 6 بهمن ماه سال1401 در سالن همایش های جزیره قشم برگزار گردید. شرکت سرمایه گذاری نفت قشم بعنوان یکی از شرکت های فعال در جزیره قشم، بصورت فعال در این رویداد حضور داشت.

این نمایشگاه با حضور دکتر افشار فتح الهی (رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم) ، حجت الله عبدالملکی (مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور) ، مرتضی شاه میرزایی ( معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ) ، عبدالعلی رحیمی مظفری (عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس) ، دکتر آقازاده و جمعی از مدیران و سرمایه گذاران حوزه انرژی کشور در روز 3 بهمن ماه افتتاح شد و با یک روز تمدید پس از حضور هیأت اقتصادی از کشور عمان در تاریخ 6 بهمن ماه خاتمه یافت.

آقای دکتر فتح الهی  – مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم-  حین جلسه افتتاحیه، بهره برداری از فاز نخست پایانه شرکت سرمایه گذاری نفت قشم با سرمایه گذاری ارزی ۱۵۰ میلیون یورویی و ظرفیت ذخیره بیش از سه میلیون بشکه و تکمیل فاز دوم تا ظرفیت شش و نیم میلیون بشکه با اعتبار ارزی ۱۱۴ میلیون یورویی را بعنوان یکی از شاخص ترین پروژه های  جزیره قشم در حوزه نفت و انرژی معرفی کردند.

ضمن برگزاری این نمایشگاه و همایش با هدف تقویت مباحث محتوایی و طراحی راهبردهای اثرگذار، ده‌ها نشست تخصصی و همایش جانبی با حضور و مشارکت کلیه مناطق آزاد، شرکت های فعال بخش دولتی و بخش خصوصی، عناصر فعال در اکوسیستم، نفت، گاز و پتروشیمی کشور و نیز با مشارکت حوزه تامین مالی و بازار سرمایه شامل حوزه بورس، بانک و بیمه برگزار گردید. همچنین تفاهمنامه‌های همکاری و آموزشی بین سازمان منطقه آزاد قشم و برخی شرکتهای فعال در حوزه نفت و گاز و انرژی امضا گردید. ضمن اینکه جلسات مابین بانک ها و شرکت های فعال در حوزه نفت و گاز با مدیران و کارشناسان شرکت سرمایه گذاری نفت قشم در محل این رویداد برگزار گردید.

آئین تودیع و معارفه اعضاء هیئت مدیره ( مرداد 1401 )

مراسم تقدیر و تجلیل از تلاشها و زحمات آقای مهندس کاظمی و معارفه آقای دکتر مقدمی زاد به عنوان رئیس جدید هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری نفت قشم در تاریخ 22 مرداد 1401 در محل شرکت نفت قشم برگزار گردید.

جلسه با تلاوت آیات کلام الله مجید آغاز گردید و پس از آن جناب آقای مهندس کاظمی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در سالیان اخیر و مشکلات شرکت در دوره تصدی ایشان به عنوان رئیس هیأت مدیره، پیشنهاد نمودند با توجه به اینکه بازار اجاره مخازن بسیار مناسب می باشد، شرکت به دنبال تنوع بخشی به مشتریان خود باشد. همچنین توجه و تمرکز بیشتر به اجرای بخش دریایی پروژه با تامین مالی آن بخش با توجه به الزام قراردادی نیز در دستور کار قرار گیرد. همچنین ایشان بر نیاز مبرم مبنی بر حل و فصل اختلافات و ابهامات قراردادی با شرکت ملی نفت تاکید داشته و این امر را بعنوان بزرگترین مسئولیت حال حاضران مدیران شرکت برشمردند. ضمن اینکه با رفع مشکلات قراردادی، روند اخذ اجاره بهای مخازن فاز اول و به تبع آن تکمیل عملیات اجرایی فاز 2 تسریع خواهد شد.

در ادامه آقای دکتر مقدمی زاد ضمن ابراز تشکر از اعتمادی که به ایشان شده اذعان نمودند سعی خواهد شد که با کمک سایر اعضای هیأت مدیره تمام توان مجموعه در راستای پیشبرد اهداف سهامداران به کار گرفته شود. پس از آن آقای مهندس مهدی هرج مدیر عامل شرکت پس از ارائه گزارشی از تاریخچه شرکت و پیشرفت های حاصل شده در طول سالهای اخیر بالاخص در پروژه احداث مخازن، از زحمات آقای مهندس کاظمی در این دوران تشکر نمودند.

همچنین در خاتمه آقای مهندس شمس مدیر عامل محترم شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) نیز ضمن تشکر از زحمات آقای مهندس کاظمی، برای آقای دکتر مقدمی زاد در سمت جدید آرزوی موفقیت کردند و عنوان نمودند با گذر از مراحل سخت کنونی و اجرای برنامه های آتی شرکت برای مخازن ساخته شده و احداث SPM  این مجموعه روزهای روشنی پیش رو خواهد داشت.


اخذ گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه-IMS ( مرداد 1401 )

شرکت سرمایه گذاری نفت قشم در راستای خط مشی مدیریت کیفیت و مدیریت یکپارچه و اخذ گواهینامه ایزو 45001 و 14001 ،ایمنی و بهداشت و محیط زیست، از اواسط 1400 برنامه های عملیاتی خود را آغاز نمود. این برنامه ها در فاز اول با هدف ایجاد بستری برای جاری سازی فرهنگ ایمنی و بهداشت و محیط زیست تدوین گردیده و مقرر گردید تا مرداد 1401 گواهینامه های مذکور اخذ گردد. در این مسیر، پس از اجرای فرآیند ها و مستندسازی، پیاده سازی و ممیزی داخلی، طی روزهای 1 تا 5 خرداد ماه 1400 براساس استاندارد سیستم مدیریت یکپارچه نمایندگان شرکت توف از کارگاه ها و دفتر قشم بازدید و ممیزی نهایی را انجام داده اند.

بازدید نمایندگان بانک ملت از روند ساخت فاز دوم پروژه پایانه نفتی قشم ( خرداد 1401 )

در مورخ 24 خرداد 1401 نمایندگان بانک ملت از روند ساخت و تکمیل فاز دوم پروژه پایانه نفتی قشم و آخرین وضعیت این پروژه استراتژیک بازدید نمودند. در این رویداد از وضعیت ساخت مخازن فاز دوم پروژه در محل ترمینال نفتی قشم و همچنین بخش زیرساخت ساحلی و لندفال بازدید صورت پذیرفت.

طی این بازدید که با حضور نمایندگان آن بانک بعنوان تامین کننده مالی و سرمایه گذار اصلی پروژه و همچنین تیم فنی و کارشناسی شرکت سرمایه گذاری نفت قشم بعنوان کارفرمای پروژه صورت گرفت، از روند پیشرفت ساخت مخازن فاز دوم پروژه و نحوه مصرف منابع مالی تخصیص یافته از نزدیک بازدید گردید.

با توجه به روند مناسب ساخت ۷ مخزن باقیمانده مطابق برنامه زمان بندی و پیش بینی اتمام و بهره برداری زودهنگام در ابتدای تابستان، رضایت تامین کنندگان مالی و امیدواری به تکمیل این پروژه ملی با همکاری مشترک آشکار بود.
مطابق برنامه و پس از بارگیری مخازن در تابستان ۱۴۰۱، پیش بینی می شود در صورت اخذ موافقت سرمایه گذاران، عملیات ساخت بخش دریایی پروژه با شروع فعالیت های مهندسی و ساخت SPM و ملحقات آن در اواسط سال جاری آغاز گردد.

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ( اردیبهشت 1401 )

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از تاریخ 23 لغایت 26 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار گردیده است. در این رویداد، با حضور دست اندکاران این حوزه از آخرین دستاوردهای کشور در صنعت نفت و گاز و پالایش و پتروشیمی و صنایع وابسته رونمائی شده است.

شرکت سرمایه گذاری نفت قشم نیز همانند سالهای گذشته به عنوان عضوی از خانواده بزرگ شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت در این رویداد حضور یافته و میزبان بازدیدکنندگان گرامی بود. این شرکت در سالن 41B پذیرای بازدیدکنندگان بوده و مدیران و دست اندکاران صنعت نفت از نزدیک در جریان روند پیشرفت پروژه پایانه نفتی قشم قرار گرفتند.

آغاز عملیات راه اندازی مخازن فاز 2 با انجام هیدروتست نهایی ( اسفند 1400 )

خداوند بزرگ را شاکریم که حاصل تلاش­ها و زحمات تمامی تیم­ها و مجموعه­ های عملیاتی درگیر در فاز 2 پایانه نفتی قشم در کنار حمایت مجموعه سهام­داران به ثمر نشست و با پایان یافتن عملیات مکانیکی مخزن شماره 2213 عملیات هیدروتست آن آغاز گردید. پس از یکسال تلاش بی وقفه ، نخستین مخزن از 7 مخزن  فاز 2 پایانه نفتی قشم، در تاریخ 13 اسفند 1400 وارد مرحله هیدروتست شد. پیش بینی می­ گردد طی 2 هفته پیش رو، عملیات یاد شده برای 2 مخزن دیگر نیز انجام پذیرد.

این موفقیت حاصل تلاش و کار تیمی مدیران و کارشناسان این مجموعه و کوشش پیمانکاران مربوطه ( شرکت های تیو انرژی، ره گستر، شارگان و آسفالت طوس) و حمایت سهامداران شرکت سرمایه گذاری نفت قشم می باشد.

امید است؛ با تکمیل  تمامی مخازن و بهره برداری نهایی از این پروژه تأثیر مثبتی در توسعه و رشد مستمر صنعت نفت و متناسباً امنیت انرژی کشورمان، حاصل گردد.

بازدید مدیرعامل و اعضای هیات مدیره از روند پروژه ( بهمن 1400 )

در مورخ 24 بهمن 1400 اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری نفت قشم طی بازدید از محل پایانه نفتی قشم، در جریان روند پیشرفت فاز دوم پروژه قرار گرفتند. در این بازدید آقایان: مهندس عباس کاظمی، مهندس مهدی هرج، مهندس جواد خوش نظر، مهندس مصطفی خاکی و مهندس سیدکاظم حیان بصورت مستقیم از روند پیشرفت ساخت مخازن فاز دوم پروژه پایانه نفتی قشم بازدید نمودند.

آئین تودیع و معارفه اعضاء هیئت مدیره ( آذر 1400 )

جلسه هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری نفت قشم با حضور کلیه اعضا به همراه جناب آقای دکتر روحانی پور و آقایان: خان محمدی و جعفری در ساعت 10:00 صبح روز یکشنبه مورخ 1400/9/28 در محل دفتر شرکت سرمایه گذاری نفت قشم (سهامی خاص) تشکیل گردید.

جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله قرآن مجید آغاز گردید.

در ابتدای جلسه رئیس هیأت مدیره شرکت، جناب آقای مهندس کاظمی، با خوشامدگویی به اعضای محترم جدید هیأت مدیره (آقایان: سیدکاظم حیان و مصطفی خاکی)، از زحمات آقایان: خان محمدی و جعفری نیز تشکر نمود. ایشان اظهار داشتند با توجه به شرایط مخازن و قرارداد فیمابین با شرکت نفت می بایست هرچه سریعتر اقدامات لازم برای شروع بخش دریایی پروژه انجام پذیرد.

سپس جناب آقای دکتر روحانی پور رهنمودهایی درخصوص نحوه ادامه پروژه در بخش دریایی ارائه نمودند، ایشان نیز از زحمات آقایان: خان محمدی و جعفری تشکر نموده و هدایایی به رسم یادبود به ایشان تقدیم گردید.

همچنین مدیرعامل شرکت جناب آقای مهندس هرج، گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در فاز دوم پروژه و آماده سازی مخازن برای شروع تست های عملکردی ارائه نمودند و تاکید داشتند با پیگیریهای اعضای قدیم هیأت مدیره، پروژه به این مرحله رسیده است و از زحمات اعضای قدیم هیأت مدیره تشکر کردند.

انجام معاینات ادواری سال 1400 شرکت سرمایه گذاری نفت قشم

با توجه به اهمیت حفظ و صیانت از نیروی کار و ارتقاء سلامت کارکنان و اعتلای فرهنگ ایمنی و سلامت و همچنین پیرو ماده 92 قانون کار و لزوم انجام معاینات ادواری سالیانه و حصول اطمینان از سلامت کلیه پرسنل و اقدام سریع و مناسب در صورت مشاهده نشانه‌های بیماری در کارکنان، معاینات دوره‌ایی کارکنان دفترمرکزی و پایانه نفتی شرکت سرمایه گذاری نفت قشم توسط مرکز تخصصی طب کار انجام گردید. تشکیل پرونده و نظریه کارشناس بهداشت حرفه‌ای، انجام  تست اپتومتری (بینایی سنجی)، آدیومتری (شنوایی سنجی)، تست نوار قلب (کاردیوگرافی)، معاینات پزشک، آزمایشات خون و … از جمله مواردی است که با حضور تیم پزشکی و استقرار در محل شرکت سرمایه‌گذاری نفت قشم انجام پذیرفته است.

تشخیص زودهنگام بیماری‌های ناشی از کار و بیماری‌های غیر شغلی، درمان بموقع و جلوگیری از پیشرفت بیماری، توصیه برای تغییر شغل و یا محدود کردن کار در فرد بیمار، جلوگیری از انتقال و انتشار بیماری های مسری، مطالعه اثرات زیان آور عوامل موجود در محیط کار،  تعیین اثر محیط بر سلامتی و بیماری کارکنان و همچنین ارزیابی روش‌های پیشگیری و ایمنی از جمله مزایای معاینات ادواری پرسنل می‌باشد شایان ذکر است نتایج آزمایشات و معاینات طب کار در پرونده پزشکی هر شخص ضبط و ثبت گردیده و در واحد مدیریت منابع انسانی شرکت نگهداری می‌شود.

انجام اندازه‌ گیری عوامل زیان‌آور محیط کار و محیط زیست در شرکت سرمایه گذاری نفت قشم

 به همت واحد مدیریت منابع انسانی، مدیریت سیستم‌ها و روش‌ها و مدیریت HSE عوامل زیان‌آور محیط کار و محیط زیست در دفترمرکزی و پایانه نفتی قشم شرکت سرمایه گذاری نفت قشم مورد سنجش و اندازه‌گیری قرار گرفت. با توجه به اهمیت صیانت از سلامتی نیروی انسانی و بهسازی محیط کار و برای پیشگیری از تأثیر مخرب عوامل آسیب‌زا و افزایش سطح سلامت نیروی کار و حفظ تندرستی شاغلان، شناسایی دقیق کلیه عوامل زیان‌آور مربوط به محیط کار در دفتر مرکزی شرکت انجام گرفت.

شناسایی و ارزیابی عوامل زیان‌آور محیط کار در راستای جلوگیری از بروز حوادث، کاهش بیماری های شغلی، پیشگیری از آلودگی محیط زیست، کاهش هزینه‌های ناشی از مخاطرات، افزایش رضایت، رفاه و انگیزه کارکنان، کاهش خطای انسانی و در نهایت حفظ سلامت و بهداشت شغلی کارکنان و افزایش بهره وری تمامی عوامل زیان آور محیط کار صورت می‌گیرد.

همچنين این شرکت در نظر دارد عوامل مخاطره‌آمیز محیط کار و آلاینده‌های زیست‌محیطی را به طور ساليانه بر اساس الزامات موجود در استانداردهای ISO 14001 و ISO 45001 جهت تأمین سلامت کارکنان و پیشگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی اندازه‌گیری و نتایج حاصل را ارزیابی و برای رفع ایرادات موجود اقدامات اصلاحی را اتخاذ كرده و همچنين آموزش‌های لازم را به کارکنان ارائه دهد.

اخذ گواهینامه ایزو 9001 مدیریت کیفیت (خرداد 1400)

شرکت سرمایه گذاری نفت قشم در راستای الزام سهامداران به اخذ گواهینامه های ایزو 9001 مدیریت کیفیت، گواهینامه 14000 محیط زیست و 45001 بهداشت ایمنی، از اواسط سال 99 برنامه های عملیاتی خود را آغاز نمود. این برنامه ها در فاز اول با هدف اخذ گواهینامه ایزو 9001 تدوین گردیده و مقرر گردیده شد تا قبل مجمع در خرداد ماه، این گواهینامه اخذ شود. در این مسیر، پس از اجرای فرآیند های Gap Analysis، مستندسازی، پیاده سازی رویه و فرم ها و نهایتاً ممیزی داخلی، طی روزهای 1 تا 3 خرداد ماه 1400 براساس استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2015  نمایندگان شرکت Tuv InterCert  آلمان از کارگاه ها و دفاتر قشم و همچنین دفتر تهران بازدید انجام داده و این شرکت مورد ممیزی قرار گرفت. بررسی همه جوانب و انطباق مستندات و رویه ها با الزامات استاندارد ایزو منجر به تایید این شرکت و اخذ گواهینامه گردید.

 با توجه به ضرورت مقوله ایمنی و بهداشت و نیز سیاست های جاری در سطح شرکت در احترام به محیط زیست، استقرار سیستم های مدیریت بهداشت و ایمنی و محیط زیست بر اساس دو استاندارد ISO 14001:2015 ، ISO 45001:2018 نیز در دست اجرا قرار دارد و به زودی ممیزی این دو استاندارد نیز توسط مرجع صدور گواهینامه صورت خواهد پذیرفت . شرکت سرمایه گذاری نفت قشم برنامه ریزی نموده است که این دو استاندارد تا انتهای سال 1400 در سطح شرکت پیاده سازی شده و گواهی نامه های مزبور اخذ شود.

آئین تودیع و معارفه اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری نفت قشم ( اردیبهشت 1400 )

 جلسه هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری نفت قشم با حضور کلیه اعضا به همراه جناب آقای دکتر روحانی پور و آقایان: امیر بهبهانی نژاد و سید علی ناجی اصفهانی در ساعت 10 صبح روز چهارشنبه مورخ هشتم اردیبهشت ماه 1400 در محل دفتر شرکت سرمایه گذاری نفت قشم (سهامی خاص) تشکیل گردید.

جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله قرآن مجید آغاز گردید.

در ابتدای جلسه رئیس هیأت مدیره شرکت، جناب آقای مهندس کاظمی، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان با خوشآمدگویی به اعضای محترم جدید هیأت مدیره ( آقایان: خان محمدی و جعفری )، از زحمات آقایان بهبهانی نژاد و ناجی نیز تشکر نمودند. سپس جناب آقای دکتر روحانی پور توضیحاتی درخصوص مذاکرات انجام شده با شرکت اهداف ارائه نمودند، ایشان نیز از زحمات آقایان بهبهانی نژاد و ناجی تشکر نموده و هدایایی به رسم یادبود به ایشان تقدیم گردیدند. همچنین مدیرعامل شرکت جناب آقای مهندس هرج، گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در فاز دوم پروژه و میزان پیشرفت های حاصل شده و همچنین نحوه تامین مالی فاز دوم پروژه و آخرین وضعیت تسهیلات و اقدامات در دست انجام را ارائه نمودند.

آئین افتتاحیه بهره برداری از فاز نخست پایانه نفتی قشم ( شهریور 1399 )

در روز پنجشنبه مورخ 20 شهریور ماه 99 و مقارن با بیست و سومین هفته افتتاح طرحهای ملی توسعه ای در مناطق مختلف کشور ، فاز نخست پایانه نفتی قشم واقع در منطقه دیرستان توسط ریاست محترم جمهوری و بصورت ویدئوکنفرانس رسماً مورد بهره برداری قرار گرفت.
در این مراسم که با حضور جناب آقای مومنی مدیریت محترم سازمان منطقه آزاد قشم ، معاونین ایشان و همینطور تنی چند از مقامات و مسئولان محلی برگزار گردید ، ضمن بهره برداری از فاز نخست این پروژه , کلنگ زنی و اجرای عملیات احداث فاز دوم این پروژه نیز آغاز گردید.
در فاز نخست این طرح که با صرف هزینه 126 میلیون دلار به بهره برداری رسید ، برای 350 نفر بصورت مستقیم و 1700 نفر بصورت غیرمستقیم اشتغال زائی گردیده و شش مخزن ذخیره سازی نفت و میعانات گازی به ظرفیت 3/2 میلیون بشکه بارگیری گردیدند.
همچنین در فاز دوم نیز که پیش بینی گردیده با صرف هزینه 125 میلیون دلار و طی دو سال آینده محقق گردد ، ظرفیت نهائی ذخیره سازی 6/5 میلیون بشکه در دستور کار قرار دارد. ضمناً در صورت جذب سرمایه و حمایت سازمان منطقه آزاد قشم ، این ظرفیت تا 10 میلیون بشکه قابل افزایش خواهد بود.

آئین تودیع و معارفه اعضای جدید هیئت مدیره ( شهریور 1399 )

در روز یکشنبه مورخ دوم شهریور 1399 آئین تودیع و معارفه اعضای هیئت مدیره “شرکت سرمایه گذاری نفت قشم” در محل دفتر مرکزی این شرکت برگزار گردید.
در این نشست که با حضور جناب آقای دکتر منوچهری مدیرعامل محترم شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت، جناب آقای خان محمدی معاون محترم مالی و اقتصادی شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت، سرکار خانم توکلی معاون محترم ارتباطات و برنامه ریزی شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت و همچنین مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری نفت قشم برگزار گردید، ضمن تقدیر از زحمات جناب آقای موسوی ریاست پیشین هیئت مدیره، جناب آقای عباس کاظمی به نمایندگی از شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت به عنوان رئیس هیئت مدیره منصوب گردیدند.
همچنین جناب آقای سیدعلی ناجی اصفهانی به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت، به سمت عضو غیرموظف هیئت مدیره منصوب گردیدند. در این راستا از زحمات جناب آقای حائری عضو پیشین هیئت مدیره نیز تقدیر بعمل آمد.

اتمام عملیات بارگیری فاز یک مخازن قشم به ظرفیت ۳.۶ میلیون بشکه ( اردیبهشت 1399 )

فاز اول پروژه مخازن ذخیره سازی نفت و میعانات گازی شرکت سرمایه گذاری نفت قشم با بارگیری میعانات گازی از تاریخ 27 دی‌ماه 98 به بهره برداری رسیده و این عملیات تا آخرین روز سال ۹۸ ادامه یافت. در این مرحله با بارگیری ۶۰۰ هزار بشکه در هر یک از مخازن، امکان ذخیره سازی قریب ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه فرآورده نفتی ایجاد گردید. این امر که همزمان با سرمای زمستان و افزایش تولید گاز در کنار کاهش صادرات میعانات بدلیل تحریم های بین المللی صورت گرفت، نقش بسزائی در استمرار تولید گاز و عدم قطعی انتقال این فرآورده حیاتی در زمستان ۹۸ را ایفا کرد.
شرکت سرمایه گذاری نفت قشم در نظر دارد عملیات عمرانی فاز دوم این پروژه به ظرفیت ۳ میلیون و  ۲۰۰ هزار بشکه را در ابتدای تابستان و پس از اتمام مهندسی طرح آغاز نماید.

بازدید سهامداران از فاز نخست پروژه پایانه نفتی قشم ( آذر 1398 )

با توجه به نزدیک بودن عملیات بارگیری و آغاز بهره برداری از فاز نخست پروژه مخازن ذخیره سازی نفت و میعانات گازی ، در روز چهارشنبه 13 آذرماه 98 بازدیدی از سوی آقایان دکتر منوچهری مدیرعامل محترم شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت ، دکتر مصطفوی مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت ، دکتر عزیزی عضو هیات مدیره بانک کار آفرین ، و همچنین  آقایان مهندس موسوی ، مهندس بهبهانی نژاد و مهندس حائری بعنوان اعضاء محترم هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری نفت قشم بمنظور اطلاع از آخرین مراحل آماده سازی پروژه و پیاده سازی الزامات ایمنی صورت پذیرفت .

در خلال بحث پیرامون جوانب فنی و مهندسی و ایمنی پروژه ، موضوعات مرتبط با فاز دوم پروژه نیز مورد بررسی قرار گرفت

بازدید تیم اول شرکت کنندگان در مناقصه فاز دوم پروژه ساخت مخازن ( آذر 1398 )

بازدید مناقصه گران بخش مهندسی پروژه از سایت مخازن ذخیره سازی ( آبان 1398 )

بازدید ریاست سازمان منطقه آزاد قشم از سایت پایانه نفتی قشم ( مرداد 1398 )