آئین تودیع و معارفه اعضاء هیئت مدیره

جلسه هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری نفت قشم با حضور کلیه اعضا به همراه جناب آقای دکتر روحانی پور و آقایان: خان محمدی و جعفری در ساعت 10:00 صبح روز یکشنبه مورخ 1400/9/28 در محل دفتر شرکت سرمایه گذاری نفت قشم (سهامی خاص) تشکیل گردید.

جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله قرآن مجید آغاز گردید.

در ابتدای جلسه رئیس هیأت مدیره شرکت، جناب آقای مهندس کاظمی، با خوشامدگویی به اعضای محترم جدید هیأت مدیره (آقایان: سیدکاظم حیان و مصطفی خاکی)، از زحمات آقایان: خان محمدی و جعفری نیز تشکر نمود. ایشان اظهار داشتند با توجه به شرایط مخازن و قرارداد فیمابین با شرکت نفت می بایست هرچه سریعتر اقدامات لازم برای شروع بخش دریایی پروژه انجام پذیرد.

سپس جناب آقای دکتر روحانی پور رهنمودهایی درخصوص نحوه ادامه پروژه در بخش دریایی ارائه نمودند، ایشان نیز از زحمات آقایان: خان محمدی و جعفری تشکر نموده و هدایایی به رسم یادبود به ایشان تقدیم گردید.

همچنین مدیرعامل شرکت جناب آقای مهندس هرج، گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در فاز دوم پروژه و آماده سازی مخازن برای شروع تست های عملکردی ارائه نمودند و تاکید داشتند با پیگیریهای اعضای قدیم هیأت مدیره، پروژه به این مرحله رسیده است و از زحمات اعضای قدیم هیأت مدیره تشکر کردند.

انجام معاینات ادواری سال 1400 شرکت سرمایه گذاری نفت قشم

با توجه به اهمیت حفظ و صیانت از نیروی کار و ارتقاء سلامت کارکنان و اعتلای فرهنگ ایمنی و سلامت و همچنین پیرو ماده 92 قانون کار و لزوم انجام معاینات ادواری سالیانه و حصول اطمینان از سلامت کلیه پرسنل و اقدام سریع و مناسب در صورت مشاهده نشانه‌های بیماری در کارکنان، معاینات دوره‌ایی کارکنان دفترمرکزی و پایانه نفتی شرکت سرمایه گذاری نفت قشم توسط مرکز تخصصی طب کار انجام گردید. تشکیل پرونده و نظریه کارشناس بهداشت حرفه‌ای، انجام  تست اپتومتری (بینایی سنجی)، آدیومتری (شنوایی سنجی)، تست نوار قلب (کاردیوگرافی)، معاینات پزشک، آزمایشات خون و … از جمله مواردی است که با حضور تیم پزشکی و استقرار در محل شرکت سرمایه‌گذاری نفت قشم انجام پذیرفته است.

تشخیص زودهنگام بیماری‌های ناشی از کار و بیماری‌های غیر شغلی، درمان بموقع و جلوگیری از پیشرفت بیماری، توصیه برای تغییر شغل و یا محدود کردن کار در فرد بیمار، جلوگیری از انتقال و انتشار بیماری های مسری، مطالعه اثرات زیان آور عوامل موجود در محیط کار،  تعیین اثر محیط بر سلامتی و بیماری کارکنان و همچنین ارزیابی روش‌های پیشگیری و ایمنی از جمله مزایای معاینات ادواری پرسنل می‌باشد شایان ذکر است نتایج آزمایشات و معاینات طب کار در پرونده پزشکی هر شخص ضبط و ثبت گردیده و در واحد مدیریت منابع انسانی شرکت نگهداری می‌شود.

انجام اندازه‌ گیری عوامل زیان‌آور محیط کار و محیط زیست در شرکت سرمایه گذاری نفت قشم

 به همت واحد مدیریت منابع انسانی، مدیریت سیستم‌ها و روش‌ها و مدیریت HSE عوامل زیان‌آور محیط کار و محیط زیست در دفترمرکزی و پایانه نفتی قشم شرکت سرمایه گذاری نفت قشم مورد سنجش و اندازه‌گیری قرار گرفت. با توجه به اهمیت صیانت از سلامتی نیروی انسانی و بهسازی محیط کار و برای پیشگیری از تأثیر مخرب عوامل آسیب‌زا و افزایش سطح سلامت نیروی کار و حفظ تندرستی شاغلان، شناسایی دقیق کلیه عوامل زیان‌آور مربوط به محیط کار در دفتر مرکزی شرکت انجام گرفت.

شناسایی و ارزیابی عوامل زیان‌آور محیط کار در راستای جلوگیری از بروز حوادث، کاهش بیماری های شغلی، پیشگیری از آلودگی محیط زیست، کاهش هزینه‌های ناشی از مخاطرات، افزایش رضایت، رفاه و انگیزه کارکنان، کاهش خطای انسانی و در نهایت حفظ سلامت و بهداشت شغلی کارکنان و افزایش بهره وری تمامی عوامل زیان آور محیط کار صورت می‌گیرد.

همچنين این شرکت در نظر دارد عوامل مخاطره‌آمیز محیط کار و آلاینده‌های زیست‌محیطی را به طور ساليانه بر اساس الزامات موجود در استانداردهای ISO 14001 و ISO 45001 جهت تأمین سلامت کارکنان و پیشگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی اندازه‌گیری و نتایج حاصل را ارزیابی و برای رفع ایرادات موجود اقدامات اصلاحی را اتخاذ كرده و همچنين آموزش‌های لازم را به کارکنان ارائه دهد.