تجهیز دبیرستان دخترانه ابن سینا روستای دیرستان به کارگاه کامپیوتر

شرکت سرمایه ‏گذاری نفت قشم در راستای تحقق اهداف مسئولیت اجتماعی خود مبنی بر توسعه آموزش در مناطق کم برخوردار، تعداد شش دستگاه کامپیوتر به همراه متعلقات و یک دستگاه پرینتر را به منظور تجهیز مدرسه به کارگاه کامپیوتر، به دبیرستان دخترانه ابن سینای روستای دیرستان اهداء نمود. امید است این اقدام گامی کوچک و لیکن تاثیرگذار در جهت ارتقاء سطح آموزش و افزایش توان علمی و مهارتی دانش آموزان عزیز روستاهای مجاور پایانه تلقی گردد.

نصب مخزن 5000 لیتری آب آشامیدنی در مدرسه ابتدایی دیرستان

شرکت سرمایه‌گذاری نفت قشم هم‌ راستا با اهداف سازمانی خود و عمل به مسئولیت اجتماعی، با توجه به کاهش نزولات آسمانی و مشکلات تامین آب شرب مدارس روستای دیرستان، اقدام به تجهیز یک باب از مدارس این روستا به مخزن آب 5000 لیتری همراه با اتصال آن به سیستم آب مدرسه و بهره مندی دانش آموزان از آب مناسب در زمان های کمبود آب تصفیه شده نمود.

این امر تلاش کوچکی ست در جهت همیاری و کمک به اهالی روستاهای اطراف و توجه به توسعه زیرساخت و امکانات روستاهای مجاور پایانه نفتی قشم

ویزیت رایگان اهالی روستای دیرستان

مسئوليت اجتماعي دربرگيرنده ارزش‌هاي اخلاقي، تطابق با الزامات قانوني، احترام به افراد و محيط زيست و مشارکت در مسايل اجتماعي، فرا اجتماعي و حوزه سلامت و بهداشت عمومی و دراصل ارزش‌آفريني همه‌جانبه و يكپارچه است تا شركت‌ علاوه بر كسب سود، مسئوليت آثار و تبعات فعاليت‌هاي خود را بر تمام ذينفعان از آحاد جامعه تا مادر زمين درنظر بگيرند و بپذيرد.شرکت سرمایه گذاری نفت قشم نیز به نوبه خود در این مهم، فعالیتهای منسجمی دارد.
در راستای اجرایی نمودن مسئولیت های اجتماعی، شرکت سرمایه گذاری نفت قشم ، روز شنبه مورخ 1401/09/12 با هماهنگی دهیار محترم روستای دیرستان در راستای فعالیت های نوع دوستانه و سلامت و بهداشت عمومی همسایگان پایانه نفتی با همکاری پزشکان و پرستاران و تیم پشتیبانی شرکت سرمایه گذاری نفت قشم اقدام به ویزیت رایگان اهالی آن روستا نمود.
برنامه ریزی شده است تا این فعالیت ها به صورت دوره ای انجام پذیرد. ضمن اینکه در برنامه های آتی شرکت فعالیت هایی در حوزه آموزش،ایمنی و سلامت پیش بینی شده است

همکاری با موسسه خیریه مهیار

از آنجاییکه مسئولیت اجتماعی دربرگیرنده ارزش‌های اخلاقی، تطابق با الزامات قانونی، احترام به افراد و محیط زیست و مشارکت در مسایل اجتماعی، فرااجتماعی و دراصل ارزش‌آفرینی همه‌جانبه و یکپارچه است تا شرکت‌ علاوه بر کسب سود، مسئولیت آثار و تبعات فعالیت‌های خود را بر تمام ذی‌نفعان از آحاد جامعه تا مادر زمین درنظر بگیرند و بپذیرند شرکت سرمایه گذاری نفت قشم نیز به نوبه خود در این مهم فعالیتهای منسجمی دارد . یکی از دغدغه های زندگی مدرن و در معرض تشعشعات و آسیبهای مربوط به آلودگی هوا و غذا و دارو و زندگی توآمان با استرس و اضطراب ، بیماری های صعب العلاج می باشد که متاسفانه تمام جامعه و حتی جهان را درگیر کرده است .
موسسه خیریه همیاری مبتلایان به سرطان مهیار
در سال 1387 با نیت پاک و همت چند انسان نیکوکار و دردآشنا باسرطان، در قالب نهادی غیرانتفاعی با شماره 23126 شروع به کار کرده است و از آن زمان تا کنون در جهت انجام امور خیریه در زمینه‌های پیشگیری، درمان، حمایت و نگهداری از مبتلایان به سرطان و خانواده‌های آنان و همکاری با مؤسسات و نهادهای مرتبط که موضوع فعالیت موسسه می باشد، در تلاش است. مهیار بر آن است که یکی از معتبرترین مراکز حمایتی بیماران مبتلا به سرطان در ایران را ایجاد نماید. از آنجا که از سال 1370 موسسه خیریه محک متکفل وظیفه خطیر حمایت از کودکان مبتلا به سرطان تا سقف سنی 16 سال شده است، مؤسسه مهیار با چشم انداز حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بالای 16 سال،‌ حرکت خود را آغاز نمود.موسسه خیریه همیاری مبتلایان به سرطان مهیار نهادی کاملاً مستقل، غیر انتفاعی، غیرسیاسی و یکپارچه است که ضمن توجه و احترام به ارزش‌ها و اعتقادات جامعه ایرانی، به اهداف عالی انسانی می‌اندیشد و دراین راه از حمایت‌های مالی و مشارکت‌های سازمان‌ها و نهادهای خصوصی و غیر خصوصی و افراد نیکوکار داخل و خارج کشور در راستای تحقق مأموریت خود که همانا انجام امورحمایتی، درمانی برای مبتلایان و دردمندان سرطان است استقبال می‌کند.موسسه مهیار به هموطنان مبتلا به سرطان و نیازمند، خدمات ارائه می دهد و یا با شناسایی و برقراری ارتباط موثر و مستمر با NGOها و موسسات خیریه فعال و معتبر در استان ها و شهرستان های کشور، با رویکرد تسهیل دریافت کمک و حمایت، بیماران و مراجعین را به این مراکز معرفی می کند تا از خدمات مورد نیازشان بهره مند شوند.

شرکت سرمایه گذاری نفت قشم نیز در مسیر همدلی با هم میهنان و در جهت مسئولیت اجتماعی خود ، با در نظر گرفتن بخشی از هزینه های این موسسه جهت کمک به امور بیماری های خاص ، بخش کوچکی از این بار را به دوش گرفته است .